Sort by

James has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Troy

Troy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Captive

The Captive

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry