• Elvis

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Robin Robin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Attica

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★½

  • Nitram

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • On My Mind

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bestia

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Audible

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Coming 2 America

    ★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★