Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
On My Mind

On My Mind

2021
×
Edit this entry  
23
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★½
Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Summer of Love

Summer of Love

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Attica

Attica

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Audible

Audible

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry