• Gagarine

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Apples

  • The Big Ugly

  • Peninsula

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gunda

    ★★

  • Undine

    ★★

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • Farewell Amor

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Falling

    ★★

  • Cuties

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★

  • Coded Bias

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Faith Based

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Street

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Love Child

    ★★★★

  • Proxima

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Greed

    ★★

  • Dads

    ★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • The Perfect Candidate

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Vivarium

    ★★