Sort by
  • Don't Look Up

  • Bo Burnham: Inside

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Inception

    ★★

  • Inland Empire

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★

  • Trainspotting

    ★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • Stalker

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★

  • 3 Women

    ★★★★

  • The Spirit of the Beehive

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★

  • Hour of the Wolf

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Through a Glass Darkly

    ★★★★

  • The Bad Sleep Well

    ★★★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★★

  • Drunken Angel

    ★★★★★