• Luca

    ★★★★

  • In The Heights

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • An American Pickle

    ½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Scheme

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • American Son

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★