Sort by

Jake has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Citadel

Citadel

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Torched

Torched

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snuff 102

Snuff 102

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
ReGOREgitated Sacrifice

ReGOREgitated Sacrifice

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
End of the Line

End of the Line

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Life and Death of a Porno Gang

The Life and Death of a Porno Gang

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Undocumented

Undocumented

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seventh Moon

Seventh Moon

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry