• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Booksmart

    ★★★★★