JamesR87 has logged 25 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry