• Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Contractor

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Katja Dreams of Waking Up

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Hypnotic

  • Number 7

    ★★★

  • The Burning Sea

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • Tropaion

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Aftermath

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Awake

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Project Z

  • CODE NAME: Nagasaki

    ★★★★★

  • Red Dot

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • In the Earth

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★½

  • The Sadness

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★