• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ne Zha

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Dayveon

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The African Doctor

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Night of the Wererooster

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Clapping for the Wrong Reasons

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Trophy Hunter

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Scared Shrekless

  • FRED: The Movie

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • The Last Airbender

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • The Princess and the Frog

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • DodgeBall: A True Underdog Story

  • Mean Girls

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★½