Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Black Adam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Day Shift

  • Prey

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Tentacles

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Outside the Wire

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★