Sort by

JustaKidFromNigeria has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Edit this entry  
02
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry