Sort by

50mileninja has logged 155 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ring of Fire

Ring of Fire

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bodyguards and Assassins

Bodyguards and Assassins

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dad's Army

Dad's Army

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Best of the Best 3: No Turning Back

Best of the Best 3: No Turning Back

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dragon

Dragon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gung Ho

Gung Ho

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Numbers Station

The Numbers Station

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Dark Truth

A Dark Truth

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stars Look Down

The Stars Look Down

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood on the Sun

Blood on the Sun

1945
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beast from Haunted Cave

Beast from Haunted Cave

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Darkness

Darkness

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woochi: The Demon Slayer

Woochi: The Demon Slayer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Cub Tiger from Kwang Tung

The Cub Tiger from Kwang Tung

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Happiest Days of Your Life

The Happiest Days of Your Life

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
1911

1911

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Faster

Faster

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borderland

Borderland

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Myth

The Myth

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raging Phoenix

Raging Phoenix

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Net

The Net

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry