• Jurassic World Dominion

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • F9

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Stuber

    ½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Escape Room

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • Venom

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Witness

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Calibre

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½