• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Boxing Day

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Wheelie

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Help

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Beckett

    ★★½

  • Aftermath

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½