RSS feed for Jamie
  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • The Eddy

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Stateless

    ★★★★½

  • McMillion$

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Confession Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Andy Murray: Resurfacing

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Point Blank

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½