RSS feed for Jess

Jess has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
Edit this entry  
28
The Drop-In

The Drop-In

2017
×
Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
04
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thursday Till Sunday

Thursday Till Sunday

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry