RSS feed for Jan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Spirits in the Forest

Spirits in the Forest

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Roger Waters: Us + Them

Roger Waters: Us + Them

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Mia and the White Lion

Mia and the White Lion

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Balloon

Balloon

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Wackersdorf

Wackersdorf

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry