• The Witch's Diner

  • Cruella

    ★★

  • Save Ralph

  • SK8 the Infinity

    ★★★

  • Kemono Jihen

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★★½

  • Great Pretender

    ★★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ½

  • Tower of God

    ★★★★

  • The Father

    ★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Lion King

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Dumbo

    ★★★★

  • Made in Abyss: Wandering Twilight

    ★★★★

  • Dororo

    ★★★★

  • Made in Abyss: Journey's Dawn

  • Checkered Ninja

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Smallfoot

  • Modest Heroes

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Bao

  • Detective Conan: Zero the Enforcer

  • Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows

    ★★★½

  • Violet Evergarden

  • Pop Team Epic

  • Wonder

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

  • Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

  • The Breadwinner

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Made In Abyss

    ★★★★½

  • The Big Bad Fox and Other Tales

    ★★★½

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Lu Over the Wall

    ★★

  • Detective Conan: The Crimson Love Letter

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Little Witch Academia

    ★★★★½

  • Survival Family

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • The Sound of Your Heart

    ★★★½

  • Trolls

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Sing

    ★★★½

  • Lion

  • 91 Days

  • Handa-kun

    ★★½

  • The Teacher

    ★★★½