RSS feed for janbz
  • Bacurau

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting

  • Maniac

  • Halloween

  • The Nun

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • I Am Not an Easy Man

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Phantom Thread

  • Como Se Tornar o Pior Aluno da Escola

    ½

  • Custody

    ★★★★

  • It

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

  • Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2: God's Blessings on This Wonderful Work Of Art!

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

  • Team Thor: Part 2

  • Skins

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Super Dark Times

    ★★½

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Tokyo Idols

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

  • Bad Black

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

  • One More Time with Feeling

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★½

  • Now You See Me 2

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Hell or High Water

  • The Nice Guys