• Untitled The Adventures of Tintin Sequel

  • No Time to Die

  • The Witches

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

  • Tenet

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Sanditon

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Aladdin

  • When I Get Home

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Neo Yokio: Pink Christmas

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Breadwinner

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Cars 3

  • The Florida Project

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Come Together

  • Moana

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

  • The Shallows

    ½

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Lights Out

    ★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

  • Pee-wee's Big Holiday

  • Miss Stevens

  • Zootopia

  • A Grand Night In: The Story of Aardman

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • April and the Extraordinary World

    ★★★½

  • Spectre

  • The Peanuts Movie