• Spencer

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Love, Guaranteed

    ½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★½

  • Relic

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Greta

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Little Stranger

  • A Simple Favor

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • I Feel Pretty

    ★★½

  • Game Night

    ★★

  • Winchester

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★

  • The Man Who Invented Christmas

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Molly's Game

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★

  • Double Lover

    ★★★★

  • The Beguiled

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Square

  • Wonder Woman

    ★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • La La Land

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½