Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Where Danger Lives

Where Danger Lives

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rituals

Rituals

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
In Dreams

In Dreams

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jade

Jade

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rage in Heaven

Rage in Heaven

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Reflections in a Golden Eye

Reflections in a Golden Eye

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Born to Be Bad

Born to Be Bad

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Waiting

I Am Waiting

1957
×
★★★½
Edit this entry  
19
Secret Beyond the Door

Secret Beyond the Door

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eyes in the Night

Eyes in the Night

1942
×
★★★
Edit this entry  
16
Holiday

Holiday

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Perfect Murder

A Perfect Murder

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Darling

Darling

2015
×
★½
Edit this entry  
03
The Wicked Lady

The Wicked Lady

1945
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sea Prince and the Fire Child

Sea Prince and the Fire Child

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hush

Hush

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Human Desire

Human Desire

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cellular

Cellular

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
Edit this entry