Mara has logged 36 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Party

The Party

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
27
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
Edit this entry  
25
She's The Best Thing in It

She's The Best Thing in It

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Trespassing Bergman

Trespassing Bergman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dinner with Friends

Dinner with Friends

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
View from the Top

View from the Top

2003
×
Edit this entry  
22
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Past Forward

Past Forward

2016
×
Edit this entry  
10
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
08
If These Walls Could Talk 2

If These Walls Could Talk 2

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Election

Election

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Edit this entry  
04
Word Is Out: Stories of Some of Our Lives

Word Is Out: Stories of Some of Our Lives

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Three Stooges Go Around the World in a Daze

The Three Stooges Go Around the World in a Daze

1963
×
Edit this entry  
02
Sarah Silverman: We Are Miracles

Sarah Silverman: We Are Miracles

2013
×
★★★★
Edit this entry