RSS feed for janelle⚡️
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry