RSS feed for janelle⚡️
  • Avatar

    ★★

  • The Princess and the Frog

    ★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Bright Star

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • The Hangover

    ★½

  • The Proposal

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • Horton Hears a Who!

    ★★

  • Alvin and the Chipmunks

    ★½

  • Bee Movie

    ★★★

  • Into the Wild

    ★★★½

  • Superbad

    ★★★

  • High School Musical 2

    ★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Hairspray

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Zodiac

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★½

  • Paris, Je T'Aime

    ★★★

  • High School Musical

    ★★★½

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • Herbie Fully Loaded

    ★★

  • Madagascar

    ★★★★

  • The Pacifier

    ★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★

  • The Notebook

    ★★½

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Mean Girls

  • Cheaper by the Dozen

  • School of Rock

  • Love Actually

  • Finding Nemo

  • Holes

  • Talk to Her

    ★★★½

  • City of God

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • The Princess Diaries

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★½

  • The Emperor's New Groove

  • Cast Away

  • Amores Perros

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

  • American Psycho

  • Fight Club

  • All About My Mother

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

  • You've Got Mail

    ★★★★½

  • The Parent Trap

    ★★★½

  • Mulan

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Pride and Prejudice

  • Se7en

    ★★★★