RSS feed for Jane
  • The Last Beyond

  • The Half of It

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Datsche

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Cave

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Maestro

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • After Class

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

  • Picture Character

  • Gutterbug

  • 17 Blocks

  • The Neighbors' Window

  • Changing the Game

  • Walk Run Cha-Cha