• Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • For Myself, Alone

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • K-12

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Float

    ★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Full Force

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Avengement

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½