Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
Read the review Edit this entry  
05
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Be Here to Love Me

Be Here to Love Me

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tigger Movie

The Tigger Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Father's Day

Father's Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holes

Holes

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice

Alice

1988
×
Edit this entry  
30
For Myself, Alone

For Myself, Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daisies

Daisies

1966
×
★★½
Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry