• Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Jason Rising

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Power

    ★★★★½

  • Son

    ★★★½

  • Shook

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Empty Man

    ★½

  • Stay Home

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Slaxx

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Good Boy

    ★★★★½

  • A Nun's Curse

    ½

  • Penance Lane

    ★★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Alone

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Scare Me

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • The Turning

    ★★

  • The Grudge

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • A Christmas Movie Christmas

    ★★½

  • The Gallows Act II

    ½

  • Countdown

    ½

  • Eli

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Scare Package

    ★★★½