janinexnash has logged 67 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry