Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Doors

Doors

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asylum

Asylum

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal Terror

Cannibal Terror

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Return of Sister Street Fighter

The Return of Sister Street Fighter

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold Eyes of Fear

Cold Eyes of Fear

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Weekend

Death Weekend

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ramen Shop

Ramen Shop

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Fake Boyfriend

My Fake Boyfriend

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
My Daughter's Boyfriend

My Daughter's Boyfriend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
100% Beef

100% Beef

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry