Sort by

Janne has logged 70 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien: Containment

Alien: Containment

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Earth vs. the Spider

Earth vs. the Spider

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alan Partridge Presents: The Cream of British Comedy

Alan Partridge Presents: The Cream of British Comedy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Clash by Night

Clash by Night

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twelve Chairs

The Twelve Chairs

1970
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marooned

Marooned

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom of Finland

Tom of Finland

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unpromised Land

The Unpromised Land

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gumshoe

Gumshoe

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Winter Carousel

Winter Carousel

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mascot

The Mascot

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale's Voice

The Nightingale's Voice

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Insects' Christmas

The Insects' Christmas

1913
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cameraman's Revenge

The Cameraman's Revenge

1912
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
48 Hours to Live

48 Hours to Live

1959
×
Read the review Edit this entry  
18
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry