Sort by

Jannik1887 has logged 390 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murk

Murk

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
24
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Door

The Door

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read prior review Edit this entry  
19
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zwei Weihnachtsmänner

Zwei Weihnachtsmänner

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Over Christmas

Over Christmas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nightlife

Nightlife

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★½
Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Edit this entry  
12
A Christmas Number One

A Christmas Number One

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Edit this entry  
28
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blackfish

Blackfish

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry