• Senior Year

    ★★

  • Choose or Die

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Beast

  • RRR

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Master

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mookuthi Amman

    ★★½

  • Soorarai Pottru

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • Double World

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Ne Zha

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Hustle

  • Late Night

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Beyond Skyline

  • La La Land

    ★★★

  • Colossal

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Our Times

    ★★★★

  • Lucy

    ★★

  • Godzilla

    ★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★½

  • Dragons: Gift of the Night Fury

    ★★★★★

  • Barbie: Princess Charm School

    ★★★

  • Horrible Bosses

    ★½

  • Super 8

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • Barbie: A Fashion Fairytale

    ★★½

  • Grown Ups

    ★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Barbie in A Mermaid Tale

    ★★½

  • Barbie and the Three Musketeers

    ★★★

  • Barbie Presents: Thumbelina

    ★★½

  • Barbie and the Diamond Castle

    ★★★