• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • #Alive

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Knives Out

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Official Secrets

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • They Shall Not Grow Old

  • Maniac

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

  • mid90s

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Flower Boy: A Conversation

  • Westwood: Punk, Icon, Activist

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Problem with Apu

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Square

  • Okja

  • The Disaster Artist

  • A Ghost Story

  • Icarus

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Black Mirror: San Junipero

  • Deepwater Horizon

  • The Founder

  • Amanda Knox

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Ghostbusters

  • Toni Erdmann

  • Train to Busan

  • Endless Poetry

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

    ★★★★

  • Bridge of Spies

  • The Walk