• No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

  • Caught in the Net

    ★★★★½

  • Charlatan

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Případ mrtvého nebožtíka

    ½

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

  • Princezna a půl království

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★½