Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The North Water

The North Water

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
25
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
The Last One Will Go to Hell

The Last One Will Go to Hell

1982
×
★★½
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Babovřesky 2

Babovřesky 2

2014
×
½
Edit this entry  
01
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Big Al Uncovered

Big Al Uncovered

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ballad of Big Al

The Ballad of Big Al

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Poslední aristokratka

Poslední aristokratka

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Babovřesky

Babovřesky

2013
×
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry