• Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Arkansas

    ★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Extraction

    ★★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Rainbow

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Madness in the Method

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Zeroville

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Good Boys

    ★½

  • Booksmart

    ★★½