• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★½

  • A Business Proposal

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Love at First Stream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Love is Color Blind

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Gossips of Cicadidae

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • It's Raining Frogs Outside

    ★★★

  • MIGHTY ROBO V

    ★★★★

  • City of Flowers

  • Skylab

    ★★★½

  • Henry

    ★★★

  • i get so sad sometimes

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • He's Into Her: The Movie Cut

    ★★★

  • Rabid

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Sa Haba ng Gabi

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Arisaka

  • History of Ha

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★★

  • Earwig

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

  • The Falls

    ★★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Out of Sync

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Encounter

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½