Sort by

janyuan has logged 45 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kapag Ang Palay Naging Bigas... May Bumayo

Kapag Ang Palay Naging Bigas... May Bumayo

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
John en Marsha '85 sa Probinsya

John en Marsha '85 sa Probinsya

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Patikim ng Pinya

Patikim ng Pinya

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harvest Home

Harvest Home

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Talong

Talong

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only You

Only You

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Introduction

Introduction

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Blissfully Yours

Blissfully Yours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tisoy!

Tisoy!

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Wife

The Other Wife

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Radio Romance

Radio Romance

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flames: The Movie

Flames: The Movie

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brutalia, Days of Labour

Brutalia, Days of Labour

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hey Babe!

Hey Babe!

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Run On

Run On

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Voice Over

Voice Over

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Girl and A Guy

A Girl and A Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Youth of May

Youth of May

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doom at Your Service

Doom at Your Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gluta

Gluta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One More Try

One More Try

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Die Beautiful

Die Beautiful

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry