• The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • Beckett

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

    ★★

  • Thunder Force

  • Moxie

    ★★★

  • Boss Level

  • Red Dot

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Prom

    ½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Holidate

    ★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • #Alive

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • Da 5 Bloods

  • Arkansas

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Decline

    ★★★

  • Hard Plastic

  • Emma.

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • The Courier

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Fractured

  • In the Shadow of the Moon

  • In the Tall Grass

  • The Coldest Game

    ★★

  • Downton Abbey

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½