• Encanto

    ★★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • The Addams Family 2

    ★★★½

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Deep

    ★★★

  • Nevertheless,

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Mine

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★★★

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★★★

  • SAS: Red Notice

    ½

  • High-Rise Invasion

    ★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★

  • Kemono Jihen

    ★★★★★

  • The Promised Neverland

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Moriarty the Patriot

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Given

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Darwin's Game

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★★★

  • Vagabond

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Hello World

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Hotel Del Luna

    ★★★★★

  • Given

    ★★★★★

  • The Untamed

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • After

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Mr. Hiiragi's Homeroom

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★★★

  • Time Freak

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

    ★★★★★

  • Angels of Death

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows

    ★★★★★

  • Attack on Titan: The Roar of Awakening

    ★★★★★

  • Citrus

    ½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

    ★★★★★

  • Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

    ★★★★★

  • Memoir of a Murderer

    ★★★★