Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Edit this entry  
24
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Edit this entry  
01
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eggnog with Todd

Eggnog with Todd

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
26
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry