Sort by

jarby has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
25
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
12
A Fuller Life

A Fuller Life

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kid Stays in the Picture

The Kid Stays in the Picture

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lumiere's Train (Arriving at the Station)

Lumiere's Train (Arriving at the Station)

1979
×
Edit this entry  
03
Traffic Crossing Leeds Bridge

Traffic Crossing Leeds Bridge

1888
×
Edit this entry  
03
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry