• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton