Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry