Sort by

jared! has logged 38 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry