Sort by

jared! has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Reader

The Reader

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry